Cocktail

Zajímavá místa na Ko Samui

Ležet na pláži, opalovat se a vůbec nic nedělat je fajn, ale po týdnu pod slunečníkem se i dovolená v Thajsku může stát jednotvárnou. Pak je ten nejvyšší čas na výlet. Kam vyrazit na Ko Samui – nabízí se národní park, džungle v nitru ostrova, krásné vodopády, minigolf, nebo chrámy.

Ko Samui – národní park Ang Thong

Mořský národní park Ang Thong tvoří zhruba čtyřicítka ostrovů a typickým poznávacím znakem jsou pro něj vysoké vápencové skály. Přidejte k tomu laguny, pláže, jezírka v nitru ostrovů a máte jeden z nejkrásnějších koutů Thajska. Jen pozor na to, že v listopadu a prosinci bývá park kvůli vysokým vlnám uzavřený. Výlet sem je možné zařídit téměř v každé cestovní agentuře na ostrově a cena většinou bývá včetně oběda na lodi nebo na některé z pláží.

Ko Samui – vodopád Na Muang

Nitro ostrova Ko Samui z velké části pokrývá džungle. A ta ukrývá nespočet pokladů. Jedním z největších je vodopád Na Muang. Větší na ostrově nenajdete. Voda tady padá do menšího jezírka, ve kterém je možné se bez problémů vykoupat. Okolní les pak ukrývá další, menší vodopády.

Ko Samui – kdo si hraje, nezlobí

Kromě potápění nebo jízdy na kajaku si můžete čas na Ko Samui zkrátit třeba hraním golfu. Respektive minigolfu. A ne obyčejného. Velkou místní atrakcí je minigolfové hřiště, kde se hraje s „míčky“ o velikosti fotbalové „meruny“. Velikosti míčů je pak přizpůsobená i velikost jamek, do které padají.

Ko Samui – Hat Chaweng

Pláž Hat Chaweng je středobodem veškerého dění na ostrově. Ve dne právě sem míří podstatná část turistů z východního pobřeží. Ti se buď povalují na pláži, nebo posedávají v některé z mnoha restaurací. Typické jsou pro ni hluk, chaos, kosmopolitní atmosféra a velmi vysoké ceny. V noci se pak mění v zábavní tepnu, kde život utichá až ráno.

Pro více informací o ostrově se podívejte na stránky Více o Ko Samui a Ko Samui – další informace.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Už od roku 1994 se cestovní kancelář ESO travel stará o Vaše pohodlné cestování. Thajsko je její specialitou, a proto Vám přinášíme výběr toho nejzajímavějšího z celé země.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-ko-samui.cz