Cocktail

Ko Samui – novodobý babylon

Ko Samui – to je babylon národností a jazyků. Délka pobřeží Ko Samui je zhruba sto kilometrů a téměř celých sto kilometrů pláží na Ko Samui je pokryto dovolenkovými resorty, kam vyrážejí na svou vysněnou dovolenou lidé z celého světa.

Ko Samui patří totiž k nejoblíbenějším thajským destinacím. Není se co divit. Voda je průzračně křišťálová, písek na plážích bílý a jemný tak, že jeho dotek hladí. Přidejte k tomu asi dva a půl milionu kokosových palem, které na ostrově rostou a máte destinaci jako z prospektu cestovní kanceláře.

Letovisek je tady odhadem asi pětistovka. Nejlidnatější je v tomto směru východ ostrova, kde se táhne nejdelší pláž Hat Chaweng a pruh písku zvaný Hat Lamai – tato pláž se dostává do popředí hlavně v posledních letech a v budoucnu prý zastíní i slávu Hat Chaweng.

Na jihu Ko Samui je klid

Naopak jih a západ Ko Samui jsou ideálními místy pro ty, kteří na dovolené preferují klid a pohodu – bez nočního života. Na ostrově Ko Samui, který leží u jihozápadního pobřeží Thajského zálivu, je i několik desítek chrámů, část z nich je běžně turistům přístupná. A když mluvíme o Ko Samui, nesmíme zapomenout ani na potápění a vodopády v nitru ostrova.

Ko Samui bývalo dříve lokalitou spíše pro baťůžkáře a nezávislé cestovatele. Posledních deset let bylo ale ve znamení přerodu, na jehož konci je lokalita, kterou by pravděpodobně baťůžkáři pohrdli, ale která se těší velkému zájmu „klasických“ turistů.

Máme v zásobě i tipy na výlety po Ko Samui – najdete je na stránce Kam vyrazit. V Zajímavostech si zase můžete počíst o případných zdravotních rizicích, která by vás na cestách po Thajsku mohla potkat.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Už od roku 1994 se cestovní kancelář ESO travel stará o Vaše pohodlné cestování. Thajsko je její specialitou, a proto Vám přinášíme výběr toho nejzajímavějšího z celé země.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-ko-samui.cz